divendres, 22 d’abril del 2016

34a Olimpíada Escolar Reus 2016

Ja tenim aquí la 34a Olimpíada Escolar Reus 2016, una competició esportiva adreçada a tots els escolars de categoria benjamí (nascut/des els anys 2006 i 2007) i aleví (anys 2004 i 2005) que es portarà a terme de l’1 al 22 d’abril de 2016 en diferents instal·lacions esportives de les ciutat de Reus.

Uns 140 alumnes de la nostra escola participaran en diferents esports individuals com  l’atletisme (salt de llargada, llançament de javelina, velocitat , mig fons, relleus), bàdminton, escacs, minimarató, natació (crol, esquena, braça, relleus), tennis taula, patinatge i gimnàstica rítmica; i en esports col·lectius com futbol sala, minibàsquet i futbol set.

El passat 1 d’abril va tenir lloc la inauguració de l’Olimpíada Escolar a la Plaça Llibertat.  Destacar el paper de tres alumnes, Unai Aguilera i Júlia Romera de 5è i el Jordi Sendra de 6è, que van representar la nostra escola d’una manera extraordinària en aquest acte.

Enhorabona a tots els participants!

Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada